Щоб вивчити іноземну мову, вам потрібно, крім самого вивчення, правильно організувати процес запам’ятовування. Навіть складання асоціацій недостатньо. Якщо ви будете створювати для кожного слова свою асоціацію і зберігати їх в різних куточках пам’яті, ви не завжди зможете знайти ту, яка вам потрібна саме зараз. Необхідно створити якесь місце, в якому будуть впорядковано зберігатися асоціації, складені вами для вивчення іноземної мови. Це може бути місто, а може бути книжкова полиця, на якій все виставлено в алфавітному порядку, жорсткий диск, на якому інформація розподілена по папках зі зрозумілими і логічними назвами або щось подібне. Звичайно, все це створюється в вашій уяві, а не насправді. Але найкраще використовувати добре знайоме і близьке для серця місто (це може бути курорт або будинок в місті, в якому ви виросли). У цьому місці помістіть: будинок, щоб ви мали можливість запам’ятати переклад побутових предметів, стадіон для вивчення спортивних слів, ресторан, яку небудь водойму та інше. Якщо чогось в цьому місті не вистачає, просто домалюйте те, що відсутнє, вигадайте його і надійно зафіксуйте в пам’яті. Не забудьте, поселити в місто кого-небудь з ваших знайомих, щоб ви могли запам’ятати анатомію і дієслова, тобто дії. Однак, якщо Вам простіше упорядкувати нові слова і правила і просто помістити їх на полицю або скопіювати в папку на свій жорсткий диск, так і зробіть. Просто довіртеся собі і підберіть найбільш ефективний спосіб фіксування інформації. Головне, щоб, все зберігалося в одному місці. Тоді ви зможете легко згадати те, що потрібно.
Але просто створити місце для зберігання нових знань також недостатньо. Для тривалого і надійного запам’ятовування іноземних слів поверніться до вже вивчених через день або два і знову все повторіть. При цьому поновіть інформацію, збережену в голові. Щось доведеться доповнити, щось змінити або підкоригувати. Потім знову поверніться до даної процедури через два тижні. Ви переконаєтеся, що на цей раз забутого буде вже значно менше. А через місяць ви вже будете пам’ятати майже все. Тепер найважливіше: якщо ви не будете користуватися мовою, то ви її все одно забудете, як би добре її не вивчили. Це особливість нашої пам’яті: з часом стирається все, що не використовується.
Не потрібно забувати про існування граматики, без якої знання іноземних слів просто не має сенсу. Тут насправді все простіше, вам знадобиться лише хороший підручник або вчитель. Дізнаючись ази, відразу починайте говорити. В даному випадку приказка «Краще не договорити, ніж переговорити» абсолютно недоречна.